2010-11-26 Lietuvos seniūnai ir seniūnaičiai pagilino savo žinias vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

Asociacija LITDEA baigė įgyvendinti projektą „Visuomenės švietimas vystomojo bendradarbiavimo klausimais“, finansuotą LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis, kurio koordinatorė buvo VšĮ Nacionalinės plėtros institutas - viena iš asociacijos LITDEA narių. Projekto įgyvendinimo metu aktyviai bendradarbiauta su projekto partneriu – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, kurios įsitraukimas buvo ypatingai svarbus platinant informaciją apie projektą projekto tikslinės grupės tarpe bei atrenkant projekto mokymų ir konsultacijų dalyvius.
Projektu buvo siekiama perteikti visuomenei informaciją apie vystomąjį bendradarbiavimą, skatinant ne tik domėjimąsi juo, bet ir aktyvų dalyvavimą prisidedant prie jo plėtojimo, skatinant visuomenės domėjimąsi globaliomis problemomis, jos narių, kaip europiečių, indėlį į besivystančių šalių stiprinimą.
Projekto įgyvendinimo metu ekspertų atrinkti Lietuvos seniūnai ir seniūnaičiai turėjo galimybę dalyvauti 2 dienų mokymuose vystomojo bendradarbiavimo tema pagal specialiai jiems parengtą programą. Iškart po mokymų kiekvienai dalyvių grupei buvo suteiktos konsultacijos dėl konkrečių seniūnijų veiklos programų tobulinimo siekiant įvertinti vystomojo bendradarbiavimo aspektų įtraukimo galimybes. Konsultacijos suteiktos siekiant vieno iš gretutinių projekto tikslų – parengti Lietuvos seniūnus ir seniūnaičius tapti projekto įgyvendinimo metu įgytų žinių multiplikatoriais, jas perteikiant vietos bendruomenei, kitų atitinkamų vietovių institucijų atstovams.
Iš viso projekto veiklose dalyvavo 80 Lietuvos seniūnų ir seniūnaičių iš Anykščių, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kazlų Rūdos, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Lazdijų, Mažeikių, Pasvalio, Prienų, Raseinių, Rokiškio, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilutės, Širvintų, Švenčionių, Tauragės, Telšių, Trakų, Utenos, Varėnos rajonų ir Šiaulių bei Vilniaus miesto savivaldybių.
Atsižvelgiant į Lietuvos seniūnų ir seniūnaičių susidomėjimą įvykdytu projektu bei į tai, kad vystomojo bendradarbiavimo (švietimo) tema išlieka nežinoma daugeliui Lietuvos gyventojų, planuojamas šio (ar panašaus projekto) tęstinumas.
Na, o projektui pasibaigus žinią apie jį bei apie Tūkstantmečio vystymosi tikslus toliau neša specialiai tam pagaminti vokai.