2010-02-26 Vyks prof. dr. Rudolfo Uertzo paskaita.
Kovo 9 d., antradienį, 17 val. Lietuvos Kolpingo draugija ir Konrado Adenauerio fondas kviečia į prof. dr. Rudolfo Uertzo paskaitą "Krikščioniškasis žmogaus paveikslas - visuomenės ir politikos kelrodis". Paskaita vyks lietuvių-vokiečių kalbomis 11 auditorijoje.
Apie dalyvavimą prašome pranešti iki kovo 8 d. tel. (8-37) 20 36 10 arba el.paštu lkd@kolping.lt
|
Prof. Dr. Rudolfas Uertzas |
Gimė 1947 m. Neunkirchene, Vokietijoje. Studijavo filosofiją, teologiją ir politikos mokslus Miuncheno universitete. Dirbo Sarlando universiteto Europos institute, Konrado Adenauerio fondo akademijoje Eichholze. Nuo 2001 m. skaito paskaitas apie politinę teoriją ir minties raidą Socialinių mokslų ir istorijos fakultete kardinolo Štefano Višinskio universitete Varšuvoje. Dėsto politikos mokslus katalikiškajame Eichsteto-Ingolstadto universitete ir yra Konrado Adenauerio fondo referentas.
Mokslinių tyrimų sritys:
- Politinė teorija ir minties raidos istorija.
- Politinių partijų programinės nuostatos.
- Valstybės teorija ir krikščionių (katalikų, protestantų ir ortodoksų) socialinė etika.
Profesorius išleido monografijų, studijų ir knygų šiomis temomis:
- Krikščionybė ir socializmas ankstesnėje KDS (Krikščionių demokratų sąjungoje). Krikščioniškos ir socialinės minties pagrindai ir įtaka partijos veikloje 1945-1949 m., 1981 m.
- Bažnyčia ir ekonomika, 1983 m.
- Žmonių teisės Rytuose ir Vakaruose, 1989 m.
- Rusų ortodoksų bažnyčios socialinės doktrinos pagrindai. Vertimas į vokiečių kalbą su įvadu ir komentarais, 2001 m.
- Naujos eros pradžia? Rusų ortodoksų socialinė doktrina 2000 m. rugpjūtį tarpkultūriniame dialoge, 2004 m. (kartu su Larsu Peteriu Šmitu).
- Krikščioniškoji demokratija besivienijančioje Europoje. Raida, programinės nuostatos, perspektyvos, 2004 m. (kartu su Giunteriu Buchštabu).
- Nuo Dievo iki žmogaus teisių. Katalikiškas valstybės požiūris Vokietijoje nuo Didžiosios Prancūzijos revoliucijos iki II Vatikano susirinkimo (1789-1965 m.), 2005 m.
- Nacionalinis identitetas suvienytoje Europoje, 2006 m. (kartu su Giunteriu Buchštabu).
- Kas vienija Europą? Krikščionybė ir kultūrinis identitetas, 2008 m. (kartu su Giunteriu Buchštabu).
- Rusų ortodoksų bažnyčios mokymo pagrindai apie orumą, laisvę ir žmogaus teises, 2008 m. (kartu su Larsu Pėteriu Šmitu).
- Istorijos suvokimas Europoje, 2009 m. (kartu su Giunteriu Buchštabu).
|