English Deutsch

Lietuvos Kolpingo draugija
Raguvos g.7,
LT-44275 Kaunas
Tel. 8 37 203 610
E-paštas: lkd@kolping.lt

 

2013-08-30 Žymus berniukų choras iš Augsburgo  koncertuos Lietuvoje.

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje koncertuos žymus Augsburgo katedros berniukų choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos. Šis  choras  yra vienas  geriausių berniukų chorų Europoje, koncertavęs daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV, Pietų Amerikoje ir Afrikoje, daug kartų yra koncertavęs  Popiežiui  Vatikane ir oficialiuose renginiuose Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentui Berlyne.
Nemokami sakralinės muzikos koncertai, kuriuose skambės Lassus, Gabrieli, Schuetz, Johannas Sebastianas Bachas, Mendelsonas ir kt. vyks  2013 m. rugsėjo 7 d. 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje  Vilniuje (Didžioji g. 34) ir rugsėjo 8 d. 13 val. Švč. Trejybės bažnyčioje Troškūnuose (Vytauto g. 1), Anykščių r.
Choras į Lietuvą atvyks po koncertų įvairiose Europos vietose. Rugpjūčio pabaigoje choro solistai dainuos Drottingholm festivalyje Stoholme,  Švedijoje, Mocarto „Magiškojoje fleitoje“. Koncertinis turas prasidės  Augsburgo ir  Görlitz vyskupų kvietimu pradėti turą sakralinės muzikos koncertu rugsėjo 4 d. St. Jakobus katedroje Görlitz.  Rugsėjo 5 d. chorą pakvietė Vokietijos kanclerėAngela Merkel  koncertuoti į Berlyną. Po koncerto choras turės trumpą susitikimą su kanclere. Rugsėjo 6 d. choras koncertuos Varšuvos arkikatedroje. Šį koncertą organizuoja Tarptautinių ryšių centras Lenkijoje ir jo prezidentas Janusz Reiter  bei Beethoven asociacija Varšuvoje.  Šios asociacijos prezidentė ponia Elzibetha Penderecki, žymaus kompozitoriaus  Krystof Penderecki žmona. Po šių koncertų Augsburgo katedros choras atvyksta į Lietuvą. Koncertai bus skirti 200-osioms kunigo Adolfo Kolpingo gimimo metinėms, kurios minimos visame pasaulyje šiais metais. Koncertus Lietuvoje organizuoja Kolpingo kolegija kartu su Vokietijos  Federacinės Respublikos ambasada.

„Augsburger Domsingknaben“
Be „pagrindinio darbo“ – katedros sakralinės muzikos puoselėjimas - Domkapellmeister Reinhard Kammler ir jo „Augsburger Domsingknaben“ jau daugybę metų sėkmingai yra profesionalios tarptautinės muzikos verslo dalis. Dirbdami su tokiomis pasaulinio lygio žvaigždėmis, kaip seras Colin Davis, Fabio Luisi, Jeffrey Tate, Thomas Hengelbrock, Mstislav Rostropowitsch, seras Neville Marriner, Kent Nagano, Mariss Jansons ir Daniel Harding, berniukai-solistai arba „Augsburger Domsingknaben“ choras nuolat pasirodo muzikos festivaliuose, tokiuose kaip „Schwetzinger Festspiele“, „Europäische Festwochen Passau“ arba „Festival du musique sacrée“ Šveicarijoje, žymiuose operos teatruose, tokiuose kaip „Bayerische Staatsoper“ Miunchene, „Deutsche Oper“ prie Reino Diuseldorfe ir „Opéra national du Rhin“ Strasbūre, dalyvaudami   „Bayerische Rundfunk“ kūryboje ir koncertiniuose projektuose filharmonijoje prie Gasteig, „Prinzregententheater“ arba „Residenz Herkulessal“. „Augsburger Domsingknaben“ reguliariai pasirodo visoje Vokietijoje, daugelyje Europos šalių bei užsienyje, keliomis progomis yra dainavę Vatikane popiežiui, taip pat reguliariai svečių teisėmis pasirodo oficialiose ceremonijose aukšto lygio Berlyno pareigūnams, pvz., praėjusiais metais pasirodė „Schloss Bellevue“ naujajam federaliniam prezidentui Joachim Gauck. Daugybė „Augsburger Domsingknaben“ kompaktinių diskų, kurių daugelis yra įrašyta bendradarbiaujant su Miuncheno „Residenz-Kammerorchester“, išleista su tokiomis garsiomis žymomis, kaip „harmonia mundi“, „EMI“ ir „ars musici“. Pirmą kartą dirbant su Kammler ir jo „Augsburger Domsingknaben“, „Deutsche Grammophon“ kartu su Berlyno „Deutsches Kammerorchester“ bei tarptautiniu mastu pripažintu sopranu Anna Prohaska išleido labai sėkmingą 2012 m. Kalėdų klasikos kompaktinį diską.

Berniukai – solistai
Soprano ir alto arijas operose, koncertuose ir muzikinėse programose dažniausiai dainuoja patyrę ir žinomi berniukai-solistai. Bacho istorinio pasirodymo tradicijos, kurių berniukų choras laikosi „Thomaskirche“ Leipcige, leidžia kiek įmanoma labiau priartėti prie istorinio garso įspūdžio. Ypatingai motyvuoti ir talentingi kamerinio choro berniukai palaipsniui įsitraukia į šias sudėtingas užduotis nuolat treniruodami vokalinius ir instrumentinius gebėjimus su „Augsburger Domsingknaben“; berniukus taip pat vokaliniu atžvilgiu choro koncertiniams projektams bei pasirodymams ruošia pats Reinhard Kammler ir jo asistentai. Be solo arijų barokinėse oratorijose arba ankstyvojo Wiener Klassik periodo masėse, nuolat prašoma tokių pilnų koncertų ir operos repertuarų berniukams-solistams, kaip „Der Knabe“ Mendelsono „Elias“, berniukų solo Bernstein „Chichester-Psalms“, Šumano „Selige Knaben“ Fausto scenose, arba „Drei Knaben“ Mocarto „Zauberflöte“, „Yniold“ Debussy „Pélléas et Melisande“ arba „der Hirtenknabe“ Pučini „Tosca“.

Vyrų balsai
Be jokių išimčių, visi buvę berniukai-solistai, pradėję dirbti koncertuose, pasirodymuose ir operose, po mutacijos toliau treniruojasi vokalo atžvilgiu su „Augsburger Domsinknaben“, pradėdami antrąjį karjeros etapą kaip tenorai, baritonai ar bosai. Kartu su berniukais dainininkais jie atlieka klasikinį choro sakralinį ir pasaulietišką repertuarą, tačiau jie taip pat dėmesį skiria savo pačių ypatingų koncertinių programų, skirtų vyrų balsams, rengimui. Daugelis profesionalią karjerą padariusių dainininkų yra buvę studentai. Taip pat, keli maži, muzikos atžvilgiu visapusiški, vokaliniai ansambliai vystėsi iš „Augsburger Domsingknaben“.

Reinhard Kammler
Studijavo „Staatliche Hochschule für Musik“ Miunchene. Dar bestudijuodamas jis įkūrė „Augsburger Domsingknaben“ ir iš Deutscher Musikart gavo stipendiją. Po daugelio metų tarnavimo kaip katedros vargonininkas, jis buvo paskirtas Augsburgo kapelmeisteriu. Be savo pareigų, susijusių su sakraline muzika Augsburgo katedroje, Kammler pasirodo su savo „Augsburger Domsingknaben“ Vokietijoje ir už jos ribų ir dirba su „Bayerische Rundfunk“, daugybe operos teatrų, orkestrų ir aukščiausio lygio dirigentų. Kelis dešimtmečius jis yra sėkmingai, artistiniu atžvilgiu, bendradarbiavęs su „harmonia mundi“ arba „ars musici“. 2012 m. žinomas ženklas „Deutsche Grammophon“ su juo išleido pirmąjį kompaktinį diską. Kammler nuolat kviečia būti žiuri nariu įvairiuose konkursuose. Jis yra gavęs kelis garbės apdovanojimus dėl „Augsburger Domsingknaben“ įkūrimo ir indėlio į sakralinės muzikos puoselėjimą, pvz., „Päpstlicher Silvesterorden“ ir „Bundesverdienstkreuz“. Jis yra „Ritterorden vom Heiligen Grab“ prie Jeruzalės narys. Kartu su „Augsburger Domsingknaben“, Reinhard Kammler buvo apdovanotas „Bayerischer Poetentaler“ ir „Kulturpreis der Bayerischen Volksstiftung“.

 

 
Kolpingo mokyklele

Vystomasis bendradarbiavimas.
Jaunųjų multiplikatorių Lietuvoje tinklas

Rėmėjai:
© Lietuvos Kolpingo draugija, 2007-2013