2012-11-10 Tarptautinės Kolpingo draugijos naujienos.

Portugalija
Kolpingo draugija toliau plėtoja programą santykių tarp mamų ir vaikų stiprinimui.
Jau trečią kartą iš eilės Portugalijos Kolpingo draugija maloniai priėmė mamų ir vaikų grupę iš Vokietijos, kuri apsistojo Lamego. Tai yra Europos Sąjungos projekto dalis, kurio dėka ugdomas ryšys tarp mamų ir vaikų bei gabumų stiprinimas per kultūrinius mainus. Ši Portugalijos Kolpingo draugijos programa leido moterims užsiimti joms skirta veikla, kol jų vaikai buvo prižiūrimi darželiuose. Šios programos dėka moterys turėjo puikią galimybę atsikvėpti ir tuo pačiu metu stiprinti individualumą naudojantis mokymo priemonėmis bei dalijantis patirtimi.
Moterys kartu su vaikais lankė kultūrinius renginius ir aplankė pieninę, kur daromas sūris. Vizito pabaigoje moterys ir vaikai buvo labai sužavėti ir dėkingi už bendrą patirtį ir grįžo namo sustiprinę santykius.

Pietų Tirolis
Senjorai – ne našta, o šaltinis.
Demografinis vystymasis Europoje turi dvi pasekmes. Iš vienos pusės, augantis senjorų skaičius įpareigoja labiau rūpintis jų sveikata. Kita vertus, jiems privaloma duoti galimybes daugiau dalyvauti visuomenės veikloje.  Atitinkamas pareiškimas buvo patvirtintas šių metų rugsėjo 15 d. Bolzane, Europos Kolpingo draugijos Kontinentinėje Asamblėjoje: ,,Visos kartos privalo prisidėti prie ekonominio ir visuomeninio gyvenimo pagal savo galimybes ir gebėjimus“. Šios veiklos parama ir noras veikti reikalauja solidarumo tarp kartų. Įvairaus amžiaus žmonės ateina kartu į Kolpingo draugiją ir taip kuria naują solidarumo tarp kartų modelį nepaisant šeimos struktūros. Taip senjorai tampa ne našta, o kaip šaltinis jaunimui. Delegatai iš 16 Europos šalių teigia, kad atsižvelgiant į demografinius pokyčius, Europos Kolpingo draugija pradės socialinę-politinę iniciatyvą nugalėti amžiaus diskriminaciją ir garantuoti galimybę dalyvauti visuomenės veikloje.

Pietų Tirolis
Kartu mūsų daugiau.
2012 m. nuo rugpjūčio 4 iki 11 d.  42 jaunuoliai susitiko Breksene Europos Jaunimo Savaitei, kurios moto šiais metais - „Kartu mūsų daugiau- integracija praktiškai“. Jaunimo savaitėje, kurią organizavo Pietų Tirolio Kolpingo draugija, dalyvavo jaunimas iš 13 skirtingų šalių. Diskutuojant savaitės moto tema, taip pat buvo aptarta daug problemų ir sėkmingos integracijos iššūkiai, tokie kaip kalba, kultūra, religija bei solidarumas. Skirtingos pilietybės parodė, kad kalba yra nemažas iššūkis šio susitikimo metu. Vieną dieną jaunuoliai aplankė kurčiuosius tam, kad patirtų jog ženklų kalba taip pat galima bendrauti.

Argentina
Vokietijos Ministrė lanko mažos apimties projektus.
Ponia Ilse Aigner, Vokietijos maisto, žemės ūkio ir vartotojų apsaugos federalinė ministrė, lankėsi Argentinos Kolpingo draugijoje, Puerto Rike. Puerto Rike, ministrė buvo informuota apie Argentinos Kolpingo draugijos veiklą bei supažindinta su nauju profesinio mokymo centru Instituto Superior Adolfo Kolping. Šiame centre jauni žmonės pirmiausiai ruošiami įsidarbinti žemės ūkio produktų perdirbimo sferoje. Mokymų pabaigoje studentams buvo teikiamos mažos paskolos, kad padėtų jiems susikurti darbo vietą bei taip kurti dar daugiau darbo vietų kituose regionuose.
Ministrė yra taip pat Kolpingo narė ir buvo sužavėta Argentinos Kolpingo draugijos darbu ir pabrėžė pradinio bei tolimesnio profesinio mokymo svarbą. Mažos paskolos taip pat yra svarbi dalis kovojant su moterų ir vaikų skurdu. Ypatingai ministrė teigiamai atsiliepė apie protingai leidžiamus pinigus, kurie ateina iš Vokietijos piliečių mokamų mokesčių.

JAV
Kolpingo choras laimėjo bronzinį medalį.
Liepos pradžioje, Cincinatyje vyko septintosios Pasaulio choro žaidynės, kuriose iš viso dalyvavo 362 chorai iš 64 skirtingų šalių. Vienas iš dalyvių buvo Kolpingo choras iš Cincinačio. 55 choro nariai 18 mėnesių ruošėsi dalyvauti  ir laimėjo bronzos medalį tautosakos 18-tame lygyje. Dalyviai ne tik didžiavosi apdovanojimu, bet ir entuziastingai priėmė patirtį, įgytą konkurso metu. Medalis turi savo garbingą vietą choro repeticijų salėje.

Indija
Įkurta pirmoji vaikų grupė Kolpingo draugijoje.
Iki šiol Indijos Kolpingo draugija turėjo ribotą koncepciją apie narystę asociacijoje. Iki šiol visi Kolpingo draugijos nariai turėjo priklausyti taupymo grupei. Ši sąsaja vyravo metų metus ir garantavo didelį narystės stabilumą. Vis dėlto, didelis skaičius asociacijų ir augantis Kolpingo draugijos vaikų susidomėjimas tapti nariais pareikalavimo iš draugijos surasti naujų kelių. Taip generalinio sekretoriaus Huberto Tinteloto dėka atsirado pirmoji vaikų grupė Indijos Kolpingo draugijoje. Iškilmės vyko 2012 m. rugpjūčio 11 d. Panaluros vyskupijoje. Taip pat atsirado noras bei ketinimai sukurti daugiau vaikų grupių kitose Indijos Kolpingo draugijos vyskupijose.