2007-07-30 Vyko dešimtieji jaunimo lyderių kursai.
Lietuvos Kolpingo draugija organizavo dešimtuosius, jubiliejinius jaunimo lyderių darbui grupėje kursus, kurie vyko liepos 26 - rugpjūčio 2 d. Troškūnuose (Anykščių raj.), buvusiame 16 amžiaus Bernardinų vienuolyne įkurtame Kolpingo švietimo ir kultūros centre. Savaitgalį, liepos 28-29 d. prie šių metų kursų dalyvių prisijungė į Troškūnus susirinkęs būrys ankstesnių kursų dalyvių bei vadovų ir buvo iškilmingai paminėtas kursų dešimtmetis.
Per 10 metų jaunimo lyderių kursuose jau dalyvavo apie 300 dalyvių, o užsiėmimus vedė daugiau nei 30 vadovų. Į jubiliejinį savaitgalį liepos 28-29 d. susirinkę ankstesnių kursų dalyviai rado istorinį kilimą. Ant jo sėdėjo visi, nes didelė veiklos dalis vykdavo neformaliai salėje, ant grindų. Kilimas buvo nupirktas 1997 metais, o šiais metais pakeistas nauju. Taip pat buvo dirbama grupėse, dalijamasi patirtimi, prisiminimais, vakare vyko koncertas.
Kaip sakė Lietuvos Kolpingo draugijos nacionalinė sekretorė Lina Kalibataitė, mintis organizuoti mokymus būsimiems jaunimo lyderiams atsirado prieš gerą dešimtmetį, kuomet Lietuvoje buvo jaunimo politikos kūrimosi pradžia.
„Pirmieji šios srities mokymai, kuriuose dalyvavau, buvo surengti 1995 m., o juos rengė vokiečiai, turintys žymiai didesnę patirtį jaunimo politikos įgyvendinime. Po jų kilo mintis Lietuvos Kolpingo draugijoje surengti jaunimo lyderių kursus, nes matėme, kad trūksta patirties ir žinių dirbant su jaunimu. Pirmuose jaunimo lyderių kursuose dalyvavo po dešimt latvių, estų ir lietuvių. Šis projektas tęsėsi beveik metus, nes grupė į mokymus susirinkdavo kiekvieną mėnesį vienam savaitgaliui. Pamatėme, kad tai labai sėkmingas projektas.
Kursuose dalyvavę žmonės buvo ne tik iš Kolpingo draugijos, bet ir iš kitų Lietuvos jaunimo nevyriausybinių organizacijų. Kursai yra atviri visiems, nes kiekvienais metais informacija apie galimybę mokytis lyderių kursuose išplatinama nevyriausybinėms organizacijoms. Gautos dalyvių paraiškos svarstomos ir atsižvelgus į jaunų žmonių patirtį bei motyvaciją atrenkami dalyviai. Kad gautos žinios naudingos, rodo ir duomenys, jog iš dešimties pirmuose kursuose dalyvavusių lietuvių šeši dar keletą metų sėkmingai dirbo Kolpingo draugijoje, patys vedė mokymus. Apskritai, šiuos kursus baigę dalis jaunų žmonių savo gyvenimą susiejo su sritimis, susijusiomis su žmogiškųjų išteklių valdymu, personalo vadyba“, - sakė L.Kalibataitė.
Kursų metu dalyviams išdėstoma teorija: verbalinis ir neverbalinis bendravimas, grupės psichologija, vadovavimas grupei, konfliktų valdymas ir kt. Suteikiamos žinios, kurios reikalingos vadovaujant žmonių grupei, todėl šiuos kursus galima vadinti lyderystės pradžiamoksliu. Kursuose naudojamas E. de Bono kūrybinio mąstymo metodas.
Vadovų komandos narys Edgaras Vegys sakė, jog Kolpingo draugija viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo organizuoti lyderių kursus, kurie lyginant su kitais, pasižymėjo gausesniu informacijos ir praktinės dalies kiekiu.
Rūta Kazlauskaitė
|